Moje prace i inne, czyli to czym zajmuję się w wolnym czasie, trochę o szkole, o moich dzieciach . Samo życie :
O autorze
Zakładki:
Fora robótkowe
Kulinarne :)
Prace "Mulinek"
Sklepy
Tu zaglądam i uczę się języków :))
Tutaj zaglądam i podziwiam :)
RSS
środa, 31 grudnia 2008
11:36, blasiuk
Link Komentarze (2) »
wtorek, 30 grudnia 2008
XXX 2008

Wreszcie udało się przełożyć zdjęcia moich prac, oto niektóre z nich:

Obrazek dla mojej córci.

Świąteczne zakładki (wykonane wg przepisu p.Małgosi)

Choinka p. Małgosi ( z błędem, ale co tam)

23:38, blasiuk
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 29 grudnia 2008
Ludmiła
Pod choinkę dostałam zestaw do haftu firmy JCA  Ludmiła .Strasznie się ucieszyłam, bo bardzo mi się ta pani w wannie podoba. Rozpakowałam zestaw, zapoznałam się z instrukcją i stwierdziłam ..., że porwałam się  z motyką na słońce. Do tej pory najczęściej korzystałam ze wzorów z internetu, sama dobierałam kolory mulin, jak się pomyliłam, to najczęściej pomyłkę zostawiałam,  czasami wypruwałam , a teraz... sama nie wiem . Muliny wyliczone, jak mam rozpoznać, jaki to jest numer,kiedy są popakowane w różnokolorowe pęczki. No, ale raz się żyje. Najwyżej coś mi nie wyjdzie. Jak to mawiała moja babcia: Strzelać się z tego nie będzie.
21:04, blasiuk
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 grudnia 2008
Teletubisie

Komputer nadal nie chce przyjąć zdjęć, więc znowu nie pokażę,  co aktualnie robię. A jest to obrazek dla najmłodszego dziecka - Teletubisie. Jest to jedna z ulubionych bajek mojej córki. Mała dzielnie przeszkadza w tworzeniu: zabiera muliny, schemat , nożyczki itp. Od świąt mało śpi w dzień i muszę czekać do wieczora ,żeby zacząć haftować. 

14:13, blasiuk
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 grudnia 2008
Komputer
Pod choinkę kupiliśmy sobie aparat cyfrowy.  Więc zaczęło się fotografowanie wszystkiego i wszystkich. No i padło na moje hafty. Zdjęcia zostały zrobione (córki dzielnie się spisały), aparat został podłączony do komputera i ..nic. Brak reakcji. Dzień wcześniej zdjęcia z aparatu zostały przełożone na dysk, a teraz nie. Ach, ten nasz stary złom, zwany kompem. Dobrze, że jeszcze  internet działa . Może jutro się uda.
16:37, blasiuk
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 grudnia 2008
Zaczynam...

Zdecydowałam się na założenie bloga . Mówiąc szczerze , to nie jestem systematyczną osobą i nie wiem, czy podołam temu wyzwaniu. Jako mała dziewczynka kilka razy zaczynałam pisać pamiętnik i nigdy  nie mogłam go ukończyć. Ale może teraz...( podobno jestem już starsza :))

Swoją przygodę z haftem krzyżykowym zaczęłam ponad 20 lat temu, w klasie maturalnej miałam koleżankę, kóra wyszywała obrazy i pokazała mi  jak to się robi. Potem na wiele lat zapomnialam o swoich umiejętnościach i obecnie, od dwóch lat, zaczęłam na nowo. Okazało się, że sprawia mi to wiele radości , chociaż otoczenie (mąż i dzieci) uważają to za nieszkodliwy bzik. Zaczynam od malutkich form ( obrazki dla dzieci, zakładki, zawieszki na choinkę itp.). Nie ciągnie mnie do ogromnych obrazów , chociaż mam jeden zaczęty. Może skończę go za kilka lat. Wkrótcie spróbuję umieścić kilka swoich prac na blogu, jak nauczę się obsługiwać aparat.

15:59, blasiuk
Link Komentarze (3) »